מערכת אזעקה לבית

דגשים חשובים ברכישת מערכת אזעקה לבית

ישראלים רבים מתגוררים בבית פרטי לוקחים בחשבון כי יצטרכו לרכוש מערכת אזעקה לבית. מערכת שביכולתה להרתיע מראש פורצים ולהיות זו שתמנע במקרים רבים ניסיונות פריצה.

גם ברכישה של מערכת אזעקה לבית חשוב כמובן לבחון לעמוק איזו מערכת אזעקה תהיה יעילה ביותר. ישנם מספר פרמטרים חשובים שיש לקחת בחשבון, כשחלק מאותם פרמטרים נוגעים למאפיינים סביבתיים הנוגעים לבית עצמו וכמובן לתקציב שעומד לפנינו.

מערכת אזעקה לבית

שימוש במערכת אזעקה קווית

אחת מהאפשרויות המוצעות ללקוחות רבים היא רכישה של מערכת אזעקה קווית. מערכת אזעקה שאיננה סובלת מהפרעות קליטה אלחוטיות, כזו המחזיקה מעמד זמן רב יותר אמינה יותר, ואיננה מצריכה החלפת סוללות בגלאים ןבמערכת בכל מספר שנים.

חשוב להכיר כי למערכת זו נדרש חיווט קווי הדורש יצירת תשתית מתאימה לכך. מכאן, שמערכת זו מוצעת לרוב במקרים בהם נבנה בית פרטי מאפס. כך יוכלו מתקיני המערכת, יחד עם הקבלן המבצע, להכין מראש את התשתית בצורה טובה ביותר ונקייה יותר.

שימוש במערכת אזעקה אלחוטית

במקרים בהם נרצה לשלב מערכת אזעקה לבית קיים, נעדיף, לרוב, שילוב של מערכת אזעקה אלחוטית. מערכת שתמנע מאיתנו את הצורך לחצוב בקירות הבית מפנים ומבחוץ או להעביר חיווט בצורה לא יפה, אך כזו הדורשת תחזוקה רבה יותר ואף עלולה להיות מופרעת בחלק מהמקרים. (כיום לשנת 2022 המערכות האלחוטיות משודרגות יותר).

כיום, ניתן למצוא בשוק מערכות אזעקה לבית מערכות מתקדמות, חכמות ואמינות שביכולתן להתגבר על אותן הפרעות אלחוטיות. אפשרות נוספת הקיימת היא ביצירת מערכת היברידית – מערכת אזעקה לבית המורכבת בחלקה מחיבורים קוויים וחלקה הנוסף אלחוטי ובה נשלב, במקומות הנחשבים למאתגרים ובעייתיים, מקלטים וגלאים אלחוטיים.

שימוש בגלאים פנימיים וחיצוניים

הבחירה האם לעשות שימוש בגלאים בחלק הפנימי או החיצוני של הבית תלויה בנו. בבתים בהם קיימות חצרות ואף מרפסות נמוכות שמהן ניתן לחדור לחללי הבית יהיה הצורך, מן הסתם, לשלב גלאים חיצוניים. שילוב של גלאים פנימיים מהווה בעצם שכבת הגנה נוספת והדוקה יותר, כשגלאים אלו יהיו אחראים לזהות תזוזות בחללי הבית הפנימיים, העדיפות תמיד לגלאים חיצוניים ככה שהתראה תגיע הרבה לפני הפריצה, דבר נוסף בזמן שינה או שהייה בבית תמיד יש אפשרות להפעיל את החיצוניים וככה להסתובב בבית בלי שום בעיה.

פעמים רבות פורצים המזהים מראש קיומם של גלאים חיצוניים יעדיפו להימנע מבעוד מועד מפריצה לאותו הבית. על כן, יש פעמים ובתים רבים יוכלו ליהנות משקט וביטחון רק בשל בחירתם המושכלת להתקין את אותם גלאים חיצוניים.

גלאי נפח

גלאי נפח מהווים את אחד מהגלאים הנפוצים בישראל. אותם גלאים משמשים הן כגלאים פנימיים והן כגלאים חיצוניים בכל מערכת אזעקה לבית. הגלאים מאפשרים למערכת לזהות תנועה באמצעות שינויים בטמפרטורה תנועה וגלים שהגלאי זורק, תוך שהם מרתיעים על תנועה בחלל או במרחב עליהם הם מופקדים בזמן שהאזעקה נמצאת במצב פעיל.

בבתים בהם יש חיות מחמד, חשוב לוודא כי החברה האחראית על התקנת האזעקה לבית תדע להתקין ולכייל לכם את גלאי הנפח בצורה הנכונה וזאת בכדי להימנע מאזעקות שווא לאורך שעות היום והלילה.

גלאי וילון

גלאי וילון נקראים כך למול העובדה כי גלאים אלו מותקנים על גבי פתחי הבית – ברוב המקרים חלונות. התקנת גלאים אלו יכולה להיעשות בחלק הפנימי של החלון או מחוצה לו, כשלמיקום ההתקנה משמעות גדולה בכל הנוגע להתרעה הפועלת כנגד פורץ עוד בזמן ניסיון החדירה או כהתרעה המופעלת רק לאחר שהפורץ נכנס דרך החלון לחלל הבית, מומלץ מאוד חיצוני ובכל חלון!

בחירה במתקינים מורשים

בנייה של בית חדש או מעבר לבית שרכשנו טומנת בחובה הוצאות רבות. באופן טבעי, נרצה כמובן לשלב בבית החדש שלנו מערכת אזעקה איכותית מספיק, תוך היכולת למצוא מערכת שכזו במחיר הוגן.

חלק מהמחיר שאנו משלמים על מערכת האזעקה לבית נקבע גם בנוגע למקצועיות המתקינים. ההמלצה היא לבחור במתקינים המורשים על ידי החברות המומלצות וכאלו בעלי ניסיון רחב ביכולת לבחון את המאפיינים הנקודתיים של כל מבנה ובכך להתאים לו את המעטפת הנכונה והמטיבה, זאת במסגרת התקציב הקיים,  אנו בקיפד מערכות מבצעים הערכה מקצועית לגבי האבטחה ומערכת האזעקה לבית שמתאימה לכם ללא תוספת עלות!

Scroll to Top
× לייעוץ חינם :)